  • YFF21SC1H470MT009N
YFF21SC1H470MT009N
advertisement
Manufacturer No:
YFF21SC1H470MT009N
HK JDW NO:
769-YFF21SC1H470MT009N
Description:
CAP FEEDTHRU 47PF 20% 50V 0805
Step5Bar-code shipping tag
YFF21SC1H470MT009N
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    50V
  • HTS Code
  • Capacitance
    47pF
  • Current
    400mA
  • Insertion Loss
    30dB @ 2GHz ~ 5GHz
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm
  • Height (Max)
    0.039 1.00mm