  • YK1122433000G
YK1122433000G
advertisement
Manufacturer No:
YK1122433000G
Manufacturer:
Amphenol Anytek
HK JDW NO:
48-YK1122433000G
Package:
Datasheet:
Description:
Bulk 1 Rows Chassis, Panel Barrier Block Solder Tab YK112 0.433 11.00mm 3 Wall (Tri) 24 Circuits Thermoplastic
Step5Bar-code shipping tag
YK1122433000G
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    YK112
  • Feature
    Flange
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Rows
    1
  • Voltage - Rated
    300V
  • Current Rating (Amps)
    20A
  • Pitch
    0.433 11.00mm
  • Wire Gauge
    12-22 AWG
  • Number of Circuits
    24
  • Terminal Block Type
    Barrier Block
  • Bottom Termination
    Solder Tab
  • Barrier Type
    3 Wall (Tri)
  • Top Termination
    Screws with Captive Plate
  • Terminal Screw Finish
    Zinc
  • Material Flammability Rating
    UL94 V-0
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis, Panel
  • Material - Insulation
    Thermoplastic
  • Terminal Screw Material
    Steel
  • Operating Temperature
    -40°C~115°C