  • YK2110703000G
YK2110703000G
advertisement
Manufacturer No:
YK2110703000G
Manufacturer:
Amphenol Anytek
HK JDW NO:
48-YK2110703000G
Package:
Datasheet:
Description:
Bulk 1 Rows Through Hole Barrier Block PC Pin YK211 0.250 6.35mm 2 Wall (Dual) 7 Circuits Thermoplastic
Step5Bar-code shipping tag
YK2110703000G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Material - Insulation
    Thermoplastic
  • Terminal Screw Material
    Steel
  • Operating Temperature
    -40°C~115°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    YK211
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Color
    Black
  • Number of Rows
    1
  • Voltage - Rated
    300V
  • Current Rating (Amps)
    10A
  • Pitch
    0.250 6.35mm