  • YK3320403000G
YK3320403000G
advertisement
Manufacturer No:
YK3320403000G
Manufacturer:
Amphenol Anytek
HK JDW NO:
48-YK3320403000G
Package:
Datasheet:
Description:
Bulk 1 Rows Through Hole, Right Angle Barrier Block PC Pin YK332 0.325 8.26mm 3 Wall (Tri) 4 Circuits Thermoplastic
Step5Bar-code shipping tag
YK3320403000G
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    YK332
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Color
    Black
  • Number of Rows
    1
  • Voltage - Rated
    300V
  • Current Rating (Amps)
    20A
  • Pitch
    0.325 8.26mm
  • Wire Gauge
    12-22 AWG
  • Number of Circuits
    4
  • Terminal Block Type
    Barrier Block
  • Bottom Termination
    PC Pin
  • Barrier Type
    3 Wall (Tri)
  • Top Termination
    Screws with Captive Plate
  • Terminal Screw Finish
    Zinc
  • Material Flammability Rating
    UL94 V-0
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole, Right Angle
  • Material - Insulation
    Thermoplastic
  • Terminal Screw Material
    Steel
  • Operating Temperature
    -40°C~115°C