  • YM120C80N101
YM120C80N101
advertisement
Manufacturer No:
YM120C80N101
HK JDW NO:
58-YM120C80N101
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
YM120C80N101
Description:
PTC RESET FUSE 265V 65MA RADIAL
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
YM120C80N101
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Disc
  • Operating Temperature
    0°C~55°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    1999
  • Series
    YM
  • Size / Dimension
    0.177Dia x 0.177 T 4.50mmx4.50mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Ceramic
  • Lead Spacing
    0.200 5.08mm
  • Current - Max
    400mA
  • Current - Hold (Ih) (Max)
    65mA
  • Voltage - Max
    265V
  • Current - Trip (It)
    98mA
  • Resistance @ 25°C
    100Ohms
  • Height Seated (Max)
    0.256 6.50mm