  • YNA15B1J0G105MT009N
YNA15B1J0G105MT009N
advertisement
Manufacturer No:
YNA15B1J0G105MT009N
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-YNA15B1J0G105MT009N
Package:
0402 (1005 Metric)
Description:
YNA 1μF 4V Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.039Lx0.022W 1.00mmx0.55mm -55°C~85°C Controlled ESR Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Quantity:
In Stock : 5098
Step5Bar-code shipping tag
YNA15B1J0G105MT009N
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    YNA
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.022W 1.00mmx0.55mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    Controlled ESR
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X5R
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    4V
  • Capacitance
    1μF
  • Thickness (Max)
    0.014 0.35mm