  • YO0301500000G
YO0301500000G
advertisement
Manufacturer No:
YO0301500000G
Manufacturer:
Amphenol Anytek
HK JDW NO:
48-YO0301500000G
Package:
Datasheet:
YO0301500000G
Purchasing and Inquiry
YO0301500000G Overview
YO0301500000G Features
26-350 series
YO0301500000G Applications
There are a lot of Amphenol Anytek YO0301500000G Terminal Blocks applications.
  • Communication
  • Military Technology
  • Embedded systems
  • Transportation
  • Medical technology
  • Electrical substations
  • Refrigeration control
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • Telecommunications
  • Automotive Electronics
Step5Bar-code shipping tag
YO0301500000G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Housing Material
    Thermoplastic
  • Contact Material - Plating
    Copper Alloy - Tin Plated
  • Clamp Material - Plating
    Copper Alloy - Nickel Plated
  • Screw Material - Plating
    Steel - Zinc Plated
  • Operating Temperature
    -40°C~115°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2010
  • Series
    26-350
  • Feature
    Interlocking (Side)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Color
    Green
  • Pitch
    0.138 3.50mm
  • Wire Gauge
    16-24 AWG
  • Voltage
    300V
  • Number of Levels
    1
  • Current
    10A
  • Torque - Screw
    0.2 Nm (1.7 Lb-In)