  • YQD120N0025
YQD120N0025
advertisement
Manufacturer No:
YQD120N0025
HK JDW NO:
58-YQD120N0025
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
YQD120N0025
Description:
PTC RESET FUSE 265V 130MA RADIAL
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
YQD120N0025
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Disc
  • Operating Temperature
    0°C~60°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    YQ
  • Size / Dimension
    0.354Dia x 0.197 T 9.00mmx5.00mm
  • Tolerance
    25%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Radial
  • Type
    Ceramic
  • Resistance
    25Ohm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Current Rating
    130mA
  • Lead Pitch
    5mm
  • Lead Spacing
    0.201 5.10mm
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Voltage
    265V
  • Max Current Rating
    800mA
  • Current - Max
    800mA
  • Hold Current
    130mA
  • Current - Hold (Ih) (Max)
    130mA
  • Voltage - Max
    265V
  • Current - Trip (It)
    250mA
  • Trip Current
    250mA
  • Resistance @ 25°C
    25Ohms
  • Diameter
    9mm