  • ZF5S-25-01-T-WT
ZF5S-25-01-T-WT
advertisement
Manufacturer No:
ZF5S-25-01-T-WT
HK JDW NO:
680-ZF5S-25-01-T-WT
Package:
Datasheet:
ZF5S-25-01-T-WT
Description:
ZF5S Series FFC Contacts, Bottom Tube 0.020 0.50mm Solder 25 Positions Surface Mount, Right Angle Tin -55°C~105°C 1.8A per Contact
Quantity:
In Stock : 22
Step5Bar-code shipping tag
ZF5S-25-01-T-WT
  • Factory Lead Time
    5 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, Right Angle
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Published
    2013
  • Pbfree Code
    yes
    Solder
  • ECCN Code
    EAR99
  • Number of Positions
    25
  • Number of Rows
    1
  • MIL Conformance
    NO
  • DIN Conformance
    NO
  • IEC Conformance
  • Filter Feature
  • Mixed Contacts
  • Option
    GENERAL PURPOSE
  • Current Rating (Amps)
    1.8A per Contact
  • Pitch
    0.020 0.50mm
  • Total Number of Contacts
    25
    Tin
  • Contact Gender
    FEMALE
  • Housing Color
    Natural
  • Body/Shell Style
    SOCKET
  • Connector/Contact Type
    Contacts, Bottom
  • Height Above Board
    0.083 2.10mm
  • FFC, FCB Thickness
    0.30mm