  • ZFS-245000CW
ZFS-245000CW
advertisement
Manufacturer No:
ZFS-245000CW
Manufacturer:
JKL Components Corp.
HK JDW NO:
412-ZFS-245000CW
Package:
Datasheet:
ZFS-245000CW
Description:
LED FLEX STRIP COOL WHITE 5M
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ZFS-245000CW
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    5000.00mm Lx10.16mm W
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    LED Engine
  • Color
    White, Cool
  • Configuration
    Linear Light Strip, Flexible
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    24V
  • Viewing Angle
    120°
  • Current - Test
    2.8A
  • Lumens/Watt @ Current - Test
    58 lm/W
  • CCT (K)
    10000K ~ 12000K
  • Lens Type
    Flat
  • Temperature - Test
    25°C
  • Flux @ Current/Temperature - Test
    3900lm
  • Height
    2.08mm