  • ZMY91-GS18
ZMY91-GS18
advertisement
Manufacturer No:
ZMY91-GS18
HK JDW NO:
884-ZMY91-GS18
Datasheet:
ZMY91-GS18
Purchasing and Inquiry
ZMY91-GS18 Overview
The reverse leakage current needed to power this electric device is 500nA @ 68V.Voltage (Tol) is limited to 6.08%.The design is highly flexible due to the zener current of 7.5mA.
ZMY91-GS18 Features
reverse leakage current of 500nA @ 68V
500nA @ 68V is the maximum voltage (Tol)
the zener current of 7.5mA
ZMY91-GS18 Applications
Step5Bar-code shipping tag
ZMY91-GS18
  • Operating Temperature
    175°C
  • Tolerance
    ±5%
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Impedance
    250Ohm
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    500nA @ 68V
  • Power Dissipation
    1W
  • Impedance-Max
    250Ohm
  • Test Current
    5mA
  • Reference Voltage
    91V
  • Zener Voltage
    91V
  • Voltage Tol-Max
    6.08%
  • Voltage Tolerance
    6%
  • Zener Current
    7.5mA