  • ZR40401R25
ZR40401R25
advertisement
Manufacturer No:
ZR40401R25
Manufacturer:
Diodes Incorporated
HK JDW NO:
233-ZR40401R25
Package:
TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA)
Datasheet:
ZR40401R25
Description:
-40°C~85°C TA Fixed PMIC ZR404 1 Channel TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA)
Quantity:
In Stock : 5762
Step5Bar-code shipping tag
ZR40401R25
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA)
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Tolerance
    ±1%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    3
  • Temperature Coefficient
    100ppm/°C
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Terminal Form
    WIRE
  • Number of Functions
    1
  • Base Part Number
    ZR404
  • JESD-30 Code
    O-XBCY-W3
  • Number of Outputs
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Output Voltage
    2.5V
  • Output Type
    Fixed
  • Number of Channels
  • Trim/Adjustable Output
    NO
  • Analog IC - Other Type
    TWO TERMINAL VOLTAGE REFERENCE
  • Operating Supply Current
    120mA
  • Current - Output
    15mA
  • Reference Type
    Shunt
  • Nominal Input Voltage
    2.45V
  • Min Output Voltage
    2.5V
  • Current - Cathode
    60μA
  • Noise - 10Hz to 10kHz
    45μVrms
  • Height
    4.01mm
  • Length
    4.77mm
  • Width
    2.41mm