  • ZR40401R41STOA
ZR40401R41STOA
advertisement
Manufacturer No:
ZR40401R41STOA
Manufacturer:
Diodes Incorporated
HK JDW NO:
233-ZR40401R41STOA
Package:
E-Line-3
Datasheet:
ZR40401R41STOA
Description:
-40°C~85°C TA Fixed PMIC ZR404 1 Channel E-Line-3
Quantity:
In Stock : 14748
Step5Bar-code shipping tag
ZR40401R41STOA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Noise - 10Hz to 10kHz
    90μVrms
  • Height
    4.01mm
  • Length
    4.77mm
  • Width
    2.41mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    E-Line-3
  • Number of Pins
    3
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    ±1%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    3
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    100ppm/°C
  • Technology
    BIPOLAR
  • Terminal Position
    SINGLE
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Base Part Number
    ZR404
  • Number of Outputs
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Output Voltage
    4.096V
  • Output Type
    Fixed
  • Number of Channels
  • Trim/Adjustable Output
    NO
  • Analog IC - Other Type
    TWO TERMINAL VOLTAGE REFERENCE
  • Operating Supply Current
    120mA
  • Nominal Supply Current
    120mA
  • Current - Output
    15mA
  • Reference Type
    Shunt
  • Nominal Input Voltage
    2.45V
  • Min Output Voltage
    4.096V