  • ZR40402R25
ZR40402R25
advertisement
Manufacturer No:
ZR40402R25
HK JDW NO:
233-ZR40402R25
Package:
TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA)
Datasheet:
ZR40402R25
Description:
IC VREF SHUNT 2.5V TO92-3
Step5Bar-code shipping tag
ZR40402R25
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA)
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Tolerance
    ±2%
  • Temperature Coefficient
    100ppm/°C
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Terminal Form
    WIRE
    ZR404
  • JESD-30 Code
    O-XBCY-W3
  • Output Voltage
    2.5V
  • Output Type
    Fixed
  • Number of Channels
  • Current - Output
    15mA
  • Reference Type
    Shunt
  • Nominal Input Voltage
    2.45V
  • Min Output Voltage
    2.5V
  • Current - Cathode
    60μA
  • Noise - 10Hz to 10kHz