  • ZRA245F01TC
ZRA245F01TC
advertisement
Manufacturer No:
ZRA245F01TC
Manufacturer:
Zetex
HK JDW NO:
4926-ZRA245F01TC
Package:
SOT-23-3
Datasheet:
Description:
0.95mm PMIC SOT-23-3
Quantity:
In Stock : 3340
Step5Bar-code shipping tag
ZRA245F01TC
  • Package / Case
    SOT-23-3
  • Surface Mount
    YES
  • Number of Pins
    3
  • JESD-609 Code
    e3
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    3
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • Output Voltage
    2.45V
  • Voltage - Output
    2.45V
  • Supply Current-Max (Isup)
    120mA
  • Length
    2.86mm
  • Height Seated (Max)
    1.1mm