  • ZRA245R02STOB
ZRA245R02STOB
advertisement
Manufacturer No:
ZRA245R02STOB
Manufacturer:
Zetex
HK JDW NO:
4926-ZRA245R02STOB
Package:
TO-92
Datasheet:
Description:
1.27mm PMIC TO-92
Quantity:
In Stock : 2859
Step5Bar-code shipping tag
ZRA245R02STOB
  • Package / Case
    TO-92
  • Surface Mount
    NO
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    3
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    MATTE TIN
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Terminal Position
    SINGLE
  • Terminal Form
    THROUGH-HOLE
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • JESD-30 Code
    R-PSIP-T3
  • Output Voltage
    2.45V
  • Voltage - Output
    2.45V
  • Supply Current-Max (Isup)
    120mA
  • Temp Coef of Voltage-Max
    50 ppm/°C
  • Length
    4.57mm
  • Height Seated (Max)
    4.01mm
  • Width
    2.285mm