  • ZRS-8480-CW
ZRS-8480-CW
advertisement
Manufacturer No:
ZRS-8480-CW
Manufacturer:
JKL Components Corp.
HK JDW NO:
412-ZRS-8480-CW
Package:
Datasheet:
ZRS-8480-CW
Description:
LED Lighting Modules 8.0mm X 480mm LED Cool White Light Bar
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ZRS-8480-CW
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    480.00mm Lx8.00mm W
  • Feature
    With Connector
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    LED Engine
  • Color
    White, Cool
  • Voltage - Rated
    12V
  • Power Rating
    2.4W
  • Configuration
    Linear Light Strip
  • Current
    200mA
  • Viewing Angle
    120°
  • Forward Current
    200mA
  • Lumens/Watt @ Current - Test
    38 lm/W
  • Lens Type
    Flat
  • Illumination Color
    White
  • Temperature - Test
    25°C
  • Flux @ Current/Temperature - Test
    90lm Typ
  • Luminous Flux
    90 lm
  • Number of LEDs
    30
  • Height
    3.60mm