  • ZT028LAIC2R
ZT028LAIC2R
advertisement
Manufacturer No:
ZT028LAIC2R
HK JDW NO:
512-ZT028LAIC2R
Package:
Datasheet:
ZT028LAIC2R
Description:
BUZZER PIEZO 24V 22MM PANEL MT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ZT028LAIC2R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Operating Temperature
    -30°C~65°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2017
  • Series
    ZT
  • Size / Dimension
    1.210Dia 30.74mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Terminal Block
  • Voltage - Rated
    24V
  • Technology
    Piezo
  • Ingress Protection
    NEMA 3R, 4X, 12
  • Frequency
    3.9kHz
  • Approval Agency
    cUL, UL
  • Operating Mode
    Pulse, Fast, Visual Indicator
  • Input Type
    AC, DC
  • Current - Supply
    50mA
  • Voltage Range
    20V~28V
  • Port Location
    Top
  • Sound Pressure Level (SPL)
    85dB @ 20V, 61cm
  • Driver Circuitry
    Indicator, Internally Driven
  • Duration
    10 PPS
  • Height Seated (Max)
    2.234 56.75mm