  • ZV40K2220T102N
ZV40K2220T102N
advertisement
Manufacturer No:
ZV40K2220T102N
HK JDW NO:
762-ZV40K2220T102N
Package:
2220 (5750 Metric)
Datasheet:
ZV40K2220T102N
Description:
MOV 40VAC 1000A 2220 SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ZV40K2220T102N
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2220 (5750 Metric)
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Series
    Automotive, AEC-Q200
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Subcategory
    Non-linear Resistors
  • Resistor Type
    VARISTOR
  • Case Code (Metric)
    5750
  • Case Code (Imperial)
  • Number of Circuits
    1
  • Max Voltage Rating (DC)
    56V
  • Max Surge Current
    1kA
  • Varistor Voltage (Max)
    74.8V
  • Energy
    9.2J
  • Varistor Voltage (Min)
    61.2V
  • Maximum AC Volts
    40V
  • Varistor Voltage
    68V
  • Maximum DC Volts
    56V