  • ZV95K2220T501N
ZV95K2220T501N
advertisement
Manufacturer No:
ZV95K2220T501N
HK JDW NO:
762-ZV95K2220T501N
Package:
2220 (5750 Metric)
Datasheet:
ZV95K2220T501N
Description:
MOV 95VAC 500A 2220 SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ZV95K2220T501N
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2220 (5750 Metric)
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Series
    Automotive, AEC-Q200
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Subcategory
    Non-linear Resistors
  • Resistor Type
    VARISTOR
  • Case Code (Metric)
    5750
  • Case Code (Imperial)
  • Number of Circuits
    1
  • Max Voltage Rating (DC)
    125V
  • Varistor Voltage (Max)
    165V
  • Energy
    7.4J
  • Varistor Voltage (Min)
    135V
  • Varistor Voltage (Typ)
    150V
  • Maximum AC Volts
    95V
  • Varistor Voltage
    150V