  • ZXFBF04N14TA
ZXFBF04N14TA
advertisement
Manufacturer No:
ZXFBF04N14TA
Manufacturer:
Diodes Incorporated
HK JDW NO:
233-ZXFBF04N14TA
Package:
SOIC
Datasheet:
ZXFBF04N14TA
Description:
4 Channels 12mA per Channel 500nA Instrumentational OP Amps 2μA 14 Pins SOIC
Quantity:
In Stock : 7712
Step5Bar-code shipping tag
ZXFBF04N14TA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SOIC
  • Number of Pins
    14
  • Packaging
    Cut Tape
  • Number of Terminations
    14
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Number of Functions
    4
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Pin Count
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Temperature Grade
    COMMERCIAL
  • Number of Channels
    4
  • Operating Supply Current
    12mA
  • Slew Rate
    40 V/μs
  • Amplifier Type
    BUFFER
  • Current - Input Bias
    500nA
  • Output Current per Channel
    12mA
  • Supply Type
    Dual
  • Input Offset Voltage (Vos)
    12mV
  • Gain Bandwidth Product
    100MHz
  • Neg Supply Voltage-Nom (Vsup)
    -5V
  • Voltage Gain
    0.08dB
  • Average Bias Current-Max (IIB)
    2μA
  • Supply Voltage Limit-Max
    10V
  • -3db Bandwidth
    100MHz
  • Dual Supply Voltage
    5V
  • Neg Supply Voltage-Max (Vsup)
    -10V
  • Input Voltage Noise Density
    15nV/sqrt Hz
  • Output Current-Min
    0.001A
  • Height
    1.5mm
  • Length
    8.75mm
  • Width
    4mm