  • ZXFBF04N14TC
ZXFBF04N14TC
advertisement
Manufacturer No:
ZXFBF04N14TC
HK JDW NO:
233-ZXFBF04N14TC
Package:
14-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
ZXFBF04N14TC
Description:
12mA per Channel 500nA Instrumentational OP Amps 2μA ZXFBF04 14 Pins 14-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Quantity:
In Stock : 13832
Step5Bar-code shipping tag
ZXFBF04N14TC
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    14-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
  • Operating Temperature
    0°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
    EAR99
  • Terminal Position
  • Number of Functions
    4
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Base Part Number
    ZXFBF04
    Not Qualified
  • Number of Circuits
    4
  • Slew Rate
    40V/μs
  • Amplifier Type
    Buffer
  • Current - Input Bias
    500nA
  • Output Current per Channel
    12mA
  • Input Offset Voltage (Vos)
    12mV
  • Gain Bandwidth Product
    100MHz
  • Neg Supply Voltage-Nom (Vsup)
    -5V
  • Average Bias Current-Max (IIB)
    2μA
  • Supply Voltage Limit-Max
    10V
  • Current - Output / Channel
    12mA
  • Neg Supply Voltage-Max (Vsup)
    -10V
  • Output Current-Min
    0.001A
  • Length
    8.65mm
  • Height Seated (Max)
    1.75mm