  • 021506.3MXF155SPP
021506.3MXF155SPP
advertisement
Manufacturer No:
021506.3MXF155SPP
HK JDW NO:
461-021506.3MXF155SPP
Package:
Radial Bend Cylinder
Datasheet:
021506.3MXF155SPP
Step5Bar-code shipping tag
021506.3MXF155SPP
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial Bend Cylinder
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.205Diax0.787L 5.20mmx20.00mm
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Clip
  • Resistance
    10.8mOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Current Rating (Amps)
    6.3A
  • Current Rating
    6.3A
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Melting I2t
    128.75
  • DC Cold Resistance
    0.0108Ohms
  • Length
    19.9898mm