  • 021506.3MXF162SPP
021506.3MXF162SPP
advertisement
Manufacturer No:
021506.3MXF162SPP
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
HK JDW NO:
461-021506.3MXF162SPP
Package:
Radial Bend Cylinder
Datasheet:
021506.3MXF162SPP
Step5Bar-code shipping tag
021506.3MXF162SPP
  • Mount
    Holder
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial Bend Cylinder
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    215SP
  • Size / Dimension
    0.205Diax0.787L 5.20mmx20.00mm
  • Resistance
    10.8mOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Current Rating (Amps)
    6.3A
  • Current Rating
    6.3A
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Approval Agency
    CE, CQC, CSA, KC, PSE, UR, VDE
  • Response Time
    Slow Blow
  • Melting I2t
    128.75
  • DC Cold Resistance
    0.0108Ohms
  • Length
    19.9898mm