  • 0402CS-2N7XJLW
0402CS-2N7XJLW
advertisement
Manufacturer No:
0402CS-2N7XJLW
HK JDW NO:
3194-0402CS-2N7XJLW
Quantity:
In Stock : 1560
Step5Bar-code shipping tag
0402CS-2N7XJLW
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 13 hours ago)
  • Mount
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
  • Current Rating
    640mA
  • Inductance
    2.7 nH
  • Test Frequency
    250MHz
  • Max DC Current
    640mA
  • Frequency - Self Resonant
    10.4GHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    61
  • Q Factor
    61
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    120mOhm
  • Inductance Tolerance
    5%
  • Inductance-Nom (L)
    0.0027 µH
  • Length
    1.19mm