  • 0402CS-39NXGLU
0402CS-39NXGLU
advertisement
Manufacturer No:
0402CS-39NXGLU
HK JDW NO:
3194-0402CS-39NXGLU
Step5Bar-code shipping tag
0402CS-39NXGLU
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 5 hours ago)
    WRAPAROUND
  • Weight
    652.039032μg
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    2%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
    Rectangular
  • Current Rating
    200mA
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Inductance
    39 nH
  • Test Frequency
    250MHz
  • Max DC Current
    200mA
  • Frequency - Self Resonant
    2.1GHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    45
  • Q Factor
    45
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    550mOhm
  • Inductance Tolerance
    2%
  • Inductance-Nom (L)
    0.039 µH
  • Length
    1.19mm