  • 0402HM-220EKTS
0402HM-220EKTS
advertisement
Manufacturer No:
0402HM-220EKTS
HK JDW NO:
216-0402HM-220EKTS
Datasheet:
0402HM-220EKTS
Description:
Quantity:
In Stock : 5230
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
0402HM-220EKTS
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.045Lx0.028W 1.15mmx0.70mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Current Rating (Amps)
    310mA
  • Inductance
    22nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    300mOhm
  • Frequency - Self Resonant
    4GHz
  • Q @ Freq
    25 @ 250MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    25
  • Inductance Frequency - Test
    100MHz
  • Rated Current-Max
    0.31A
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 250MHZ