  • 0402HM-6N2EBTS
0402HM-6N2EBTS
advertisement
Manufacturer No:
0402HM-6N2EBTS
HK JDW NO:
216-0402HM-6N2EBTS
Datasheet:
0402HM-6N2EBTS
Description:
Quantity:
In Stock : 7786
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
0402HM-6N2EBTS
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    0402HM
  • Size / Dimension
    0.045Lx0.028W 1.15mmx0.70mm
  • Tolerance
    ±0.1nH
  • Current Rating (Amps)
    700mA
  • Inductance
    6.2nH
  • DC Resistance (DCR)
    90mOhm
  • Frequency - Self Resonant
    8GHz
  • Q @ Freq
    25 @ 250MHz
  • Inductance Frequency - Test
    100MHz
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm