  • 0603HL-152XJRC
0603HL-152XJRC
advertisement
Manufacturer No:
0603HL-152XJRC
Manufacturer:
Coilcraft
HK JDW NO:
3194-0603HL-152XJRC
Package:
0603
Datasheet:
0603HL-152XJRC
Description:
Quantity:
In Stock : 3703
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
0603HL-152XJRC
    Select All
  • Case/Size Code
    0705
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    4.1Ohm
  • Inductance-Nom (L)
    1.5 µH
  • Height
    940μm
  • Length
    1.8mm
  • Width
    1.19mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 10 hours ago)
  • Package / Case
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Embossed Plastic, 7 Inch
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Chip
  • Inductance
    1.5 μH
  • Test Frequency
    25MHz
  • Max DC Current
    150mA
  • Frequency - Self Resonant
    190MHz