  • SBC7-103-191
SBC7-103-191
advertisement
Manufacturer No:
SBC7-103-191
HK JDW NO:
417-SBC7-103-191
Datasheet:
SBC7-103-191
Description:
SBC7-103-191 datasheet pdf and Fixed Inductors product details from KEMET stock available at Utmel
Quantity:
In Stock : 149
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
SBC7-103-191
  • Operating Temperature
    -20°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.591Dia 15.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    190mA
  • Inductance
    10mH
  • DC Resistance (DCR)
    10.3Ohm Max
  • Inductance Frequency - Test
    10kHz
  • Current - Saturation
    360mA
  • Height Seated (Max)
    0.689 17.50mm