  • 0674.250DRT4
0674.250DRT4
advertisement
Manufacturer No:
0674.250DRT4
HK JDW NO:
461-0674.250DRT4
Datasheet:
0674.250DRT4
Description:
FUSE CERAMIC 250MA 250VAC AXIAL
Step5Bar-code shipping tag
0674.250DRT4
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    674
  • Size / Dimension
    0.154Diax0.433L 3.90mmx11.00mm
  • Resistance
    1.61Ohm
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Current Rating
    250mA
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Physical Dimension
    3.9mm x 11mm
  • Response Time
    Fast Blow
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    50A
  • Melting I2t
    0.0225
  • DC Cold Resistance
    1.61Ohm
    14400 s
  • Pre-arcing Rating
    0.022 A2/s
  • Diameter
    3.9mm
  • Body Height
    11mm