  • 1206SFV6.30FM/032-2
1206SFV6.30FM/032-2
advertisement
Manufacturer No:
1206SFV6.30FM/032-2
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
HK JDW NO:
461-1206SFV6.30FM/032-2
Step5Bar-code shipping tag
1206SFV6.30FM/032-2
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    1206SFV
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.067W x 0.048 H 3.20mmx1.70mmx1.23mm
  • Voltage - Rated DC
    32V
  • Current Rating (Amps)
    6.3A
  • Approval Agency
    UL
  • Response Time
    Fast Blow
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    50A
  • Melting I2t
    8.9
  • DC Cold Resistance
    0.01Ohms