  • 0680L9100-05
0680L9100-05
advertisement
Manufacturer No:
0680L9100-05
Manufacturer:
Bel Fuse Inc.
HK JDW NO:
106-0680L9100-05
Package:
2-SMD, Square End Block
Datasheet:
Description:
0680L9100-05 datasheet pdf and Fuses product details from Bel Fuse Inc. stock available at Utmel
Quantity:
In Stock : 12946
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
0680L9100-05
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2-SMD, Square End Block
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    0680L
  • Size / Dimension
    0.240Lx0.100W x 0.100 H 6.10mmx2.54mmx2.54mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated DC
    75V
  • Current Rating (Amps)
    10A
  • Voltage - Rated AC
    50V
  • Approval Agency
    AEC-Q200, CE, cURus
  • Response Time
    Slow Blow
  • Fuse Type
    Board Mount (Cartridge Style Excluded)
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    100A AC 500A DC
  • Melting I2t
    170
  • DC Cold Resistance
    0.0084Ohms