  • 0805CS-601EJTS
0805CS-601EJTS
advertisement
Manufacturer No:
0805CS-601EJTS
HK JDW NO:
216-0805CS-601EJTS
Datasheet:
0805CS-601EJTS
Description:
Quantity:
In Stock : 5996
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
0805CS-601EJTS
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.090Lx0.071W 2.29mmx1.80mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Current Rating (Amps)
    450mA
  • Inductance
    600nH
  • Test Frequency
    25MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.6Ohm
  • Frequency - Self Resonant
    260MHz
  • Q @ Freq
    23 @ 50MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    23
  • Inductance Frequency - Test
    25MHz
  • Rated Current-Max
    0.45A
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 50MHZ
  • Height Seated (Max)
    0.061 1.55mm