  • 0805R-7N5K
0805R-7N5K
advertisement
Manufacturer No:
0805R-7N5K
HK JDW NO:
79-0805R-7N5K
Step5Bar-code shipping tag
0805R-7N5K
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    140mOhm
  • Height
    1.52mm
  • Height Seated (Max)
    1.524mm
  • Length
    2.286mm
  • Width
    1.73mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Depth
    1.73mm
  • Current Rating
    600mA
  • Inductance
    7.5 nH
  • Test Frequency
    250MHz
  • Max DC Current
    600mA
  • Frequency - Self Resonant
    4.5GHz