  • 0806SQ-8N9JLB
0806SQ-8N9JLB
advertisement
Manufacturer No:
0806SQ-8N9JLB
HK JDW NO:
3194-0806SQ-8N9JLB
Package:
Step5Bar-code shipping tag
0806SQ-8N9JLB
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 16 hours ago)
  • Package / Case
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Pbfree Code
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
    Rectangular
  • Current Rating
    2.9A
  • Inductance
    8.9 nH
  • Test Frequency
    400MHz
  • Max DC Current
    2.9A
  • Frequency - Self Resonant
    4.3GHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    90
  • Q Factor
    90
  • Case/Size Code
    0706
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    7mOhm
  • Inductance Tolerance
    5%
  • Inductance-Nom (L)
    0.0089 µH
  • RMS Current (Irms)
    2.9A
  • Height
    1.5mm
  • Length
    2.08mm
  • Width
    1.75mm