  • 0925-103J
0925-103J
advertisement
Manufacturer No:
0925-103J
Manufacturer:
API Delevan Inc.
HK JDW NO:
79-0925-103J
Package:
Axial
Step5Bar-code shipping tag
0925-103J
    Select All
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Material - Core
    Iron
  • Shape/Size Description
    TUBULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2010
  • Series
    0925
  • Size / Dimension
    0.095Diax0.250L 2.41mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 14 INCH
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    106mA
  • Lead Length
    38.1mm
  • Inductance
    10μH
  • Test Frequency
    7.9MHz
  • DC Resistance (DCR)
    4Ohm Max
  • Max DC Current
    106mA
  • Frequency - Self Resonant
    50MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Q @ Freq
    57 @ 7.9MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    57
  • Q Factor
    57
  • Diameter
    2.41mm