  • 09P-331J-50
09P-331J-50
advertisement
Manufacturer No:
09P-331J-50
Manufacturer:
Fastron Technology
HK JDW NO:
3540-09P-331J-50
Quantity:
In Stock : 691
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
09P-331J-50
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Material - Core
    Ferrite
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    09P
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    Box
  • Shielding
    Unshielded
  • Lead Pitch
    5mm
  • Lead Diameter
    0.7 mm
  • Inductance
    330 μH
  • Test Frequency
    796kHz
  • Max DC Current
    500mA
  • Frequency - Self Resonant
    2.7MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    35
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    35
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    1Ohm
  • Inductance-Nom (L)
    330 µH
  • Length
    14mm