  • 1.5SMC27A-Q
1.5SMC27A-Q
advertisement
Manufacturer No:
1.5SMC27A-Q
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-1.5SMC27A-Q
Datasheet:
1.5SMC27A-Q
Description:
1.5SMC27A-Q datasheet pdf and TVS - Diodes product details from Bourns Inc. stock available at Utmel
Step5Bar-code shipping tag
1.5SMC27A-Q
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Series
    Automotive, AEC-Q101, 1.5SMC
  • Part Status
    Active
  • Applications
    Automotive, Telecom
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    25.7V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    40.5A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    37.5V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    23.1V