  • 1.5KE22CAHE3/54
1.5KE22CAHE3/54
advertisement
Manufacturer No:
1.5KE22CAHE3/54
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-1.5KE22CAHE3/54
Package:
Datasheet:
1.5KE22CAHE3/54
Description:
Diode TVS Single Bi-Dir 18.8V 1.5KW Automotive 2-Pin Case 1.5KE T/R
Step5Bar-code shipping tag
1.5KE22CAHE3/54
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Number of Pins
    2
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Max Operating Temperature
    175 °C
  • Min Operating Temperature
    -55 °C
  • Max Power Dissipation
    1.5 kW
  • Operating Supply Voltage
    18.8 V
  • Number of Elements
    1
  • Polarity
    Bidirectional, Unidirectional
  • Leakage Current
    1 µA
  • Element Configuration
    Single
  • Max Reverse Leakage Current
    1 µA
  • Clamping Voltage
    30.6 V
  • Peak Pulse Current
    49 A
  • Reverse Standoff Voltage
    18.8 V
  • Max Surge Current
    49 A
  • Peak Pulse Power
    1.5 kW
  • Direction
    Bidirectional
  • Test Current
    1 mA
  • Breakdown Voltage
    20.9 V
  • Reverse Breakdown Voltage
    20.9 V
  • ESD Protection
    No
  • Min Breakdown Voltage
    20.9 V