  • 1001932PT-AA10L0100
1001932PT-AA10L0100
advertisement
Manufacturer No:
1001932PT-AA10L0100
Manufacturer:
Ethertronics/AVX
HK JDW NO:
270-1001932PT-AA10L0100
Step5Bar-code shipping tag
1001932PT-AA10L0100
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mount
    Adhesive
  • Mounting Type
    Adhesive
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2015
  • Series
    Prestta™
  • Feature
    Cable - 100mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    U.FL (UMCC), IPEX MHF1
  • Applications
    Bluetooth, Wi-Fi, WLAN, Zigbee™
  • Gain
    2.5dBi, 3.7dBi, 3.4dBi, 4.4dBi
  • Frequency Range
    2.4GHz~2.5GHz 4.9GHz~5.9GHz
  • RF Family/Standard
    802.15.4, Bluetooth, WiFi
  • Antenna Type
    PCB Trace
  • VSWR
    2
  • Number of Bands
    2
  • Frequency Group
    UHF 2GHz~3GHz SHF f > 4GHz
  • Frequency (Center/Band)
    2.4GHz 5GHz
  • Height
    406.4μm
  • Height (Max)
    0.016 0.40mm