  • 10034542-10006LF
10034542-10006LF
advertisement
Manufacturer No:
10034542-10006LF
HK JDW NO:
44-10034542-10006LF
Package:
Datasheet:
10034542-10006LF
Step5Bar-code shipping tag
10034542-10006LF
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
    Normal, Standard - Top
  • Insulation Material
  • Termination
    Press-Fit
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Number of Rows
    2
  • Gender
    Female
  • Pitch
    2mm
  • Orientation
    Straight
  • Depth
    7.6mm
  • Voltage - Rated AC
    100V
  • Number of Contacts
    240
  • Contact Resistance
    30mOhm
  • Insulation Resistance
    1MOhm