  • 10034542-10007LF
10034542-10007LF
advertisement
Manufacturer No:
10034542-10007LF
HK JDW NO:
44-10034542-10007LF
Package:
Datasheet:
10034542-10007LF
Step5Bar-code shipping tag
10034542-10007LF
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
    Normal, Standard - Top
  • Insulation Material
    Thermoplastic
  • Housing Material
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Pitch
    2mm
  • Orientation
    Straight
  • Depth
    7.6mm
  • Current Rating
    500mA
  • Voltage - Rated AC
    100V
  • Number of Contacts
    240
  • Contact Resistance
    30mOhm
  • Insulation Resistance
    1MOhm
  • Connector Style
    DIMM
  • Memory Type
    DDR2 SDRAM
  • Standards
    MO-237
  • Height
    25.7mm
  • Contact Finish Thickness
    30.0μin 0.76μm
  • Length - Tail
    3.3mm