  • 100AWSP1T2B4M2QE
100AWSP1T2B4M2QE
advertisement
Manufacturer No:
100AWSP1T2B4M2QE
Manufacturer:
E-Switch
HK JDW NO:
239-100AWSP1T2B4M2QE
Quantity:
In Stock : 10136
Step5Bar-code shipping tag
100AWSP1T2B4M2QE
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Actuator Material
    Brass, Chrome Plated
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2002
  • Series
    100A
  • Feature
    Epoxy Sealed Terminals
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pin
  • Voltage - Rated DC
    28V
  • Current Rating (Amps)
    5A AC/DC
  • Ingress Protection
    IP67 - Dust Tight, Waterproof
  • Current Rating
    5A
  • Termination Style
    PC Pin
  • Voltage - Rated AC
    120V
  • Actuator Type
    Standard Round
  • Circuit
    SPDT
  • Switch Function
    On-On
  • Electrical Life
    30,000 Cycles
  • Illumination
    Non-Illuminated
  • Bushing Thread
    Unthreaded
  • Actuator Length
    7.62mm