  • 100SP2T8B13VS2REH
100SP2T8B13VS2REH
advertisement
Manufacturer No:
100SP2T8B13VS2REH
HK JDW NO:
239-100SP2T8B13VS2REH
Quantity:
In Stock : 25
Step5Bar-code shipping tag
100SP2T8B13VS2REH
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Contact Plating
    Gold
  • Mount
    Brackets
  • Mounting Type
    Through Hole
    Brass, Chrome Plated
  • Center Contact Material
    COPPER ALLOY
  • Terminal Material
    COPPER ALLOY
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2008
  • Termination
    Solder
  • ECCN Code
    EAR99
  • Current Rating (Amps)
    0.4VA AC/DC
  • Orientation
    Straight
  • Termination Style
    PC Pin
  • Voltage - Rated AC
    20V
  • Actuator Type
    Standard Round
  • Switch Function
    On-Mom
  • Contact Resistance
    100mOhm
  • Max Voltage Rating (AC)
    20V
    Non-Illuminated
  • Max Voltage Rating (DC)
    20V
  • Bushing Thread
    15/32-32
  • PCB Hole Count
    7
  • Contact Function
    ON-(ON)
  • Bushing Length
    0.448 inch
  • Contact (AC) Max Power Rating R Load
    0.4VA@20VAC
  • Actuator Length
    17.56mm