  • 103-223JS
103-223JS
advertisement
Manufacturer No:
103-223JS
HK JDW NO:
79-103-223JS
Step5Bar-code shipping tag
103-223JS
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    103
  • Size / Dimension
    0.100Lx0.100W 2.54mmx2.54mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - with Nickel (Ni) barrier
  • Depth
    2.79mm
  • Current Rating
    125mA
  • Inductance
    22μH
  • Test Frequency
    2.5MHz
  • DC Resistance (DCR)
    6.4Ohm Max
  • Max DC Current
    125mA
  • Frequency - Self Resonant
    25MHz
  • Q @ Freq
    25 @ 2.5MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    25
  • Q Factor
    25
  • Height
    1.91mm
  • Height Seated (Max)
    0.075 1.91mm