  • MLC1255-421MLB
MLC1255-421MLB
advertisement
Manufacturer No:
MLC1255-421MLB
HK JDW NO:
3194-MLC1255-421MLB
Step5Bar-code shipping tag
MLC1255-421MLB
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 6 hours ago)
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Inductance
    420 nH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    24.1A
  • Frequency - Self Resonant
    219MHz
  • Case/Size Code
    4541
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    1.03mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    0.42 µH
  • Height
    5.6mm
  • Length
    11.4mm
  • Width
    10.5mm