  • 104M48QH39
104M48QH39
advertisement
Manufacturer No:
104M48QH39
HK JDW NO:
192-104M48QH39
Package:
Radial
Datasheet:
104M48QH39
Description:
Ntwrk;RC Snubber;Met Polyester;Cap 0.1 uF;Res 39 Ohms;Pwr-Rtg 2 W;Radial
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
104M48QH39
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Dielectric
    PET
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    39Ohm
  • Number of Channels
    1
  • Voltage
    1.2kV
  • ESD Protection
    No
  • Filter Order
    1st
  • Values
    R = 39 Ω, C = 0.1μF
  • Resistance - Channel (Ω)
    39
  • Height
    1.039 26.40mm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2013
  • Series
    Quencharc®
  • Size / Dimension
    1.598Lx0.642W 40.60mmx16.30mm
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Low Pass
  • Resistance
    39Ohm
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    1.2kV
  • Technology
    RC
  • Depth
    16mm
  • Voltage - Rated AC
    480V
  • Lead Pitch
    32.7mm