  • 10598-30-9X-CS1560
10598-30-9X-CS1560
advertisement
Manufacturer No:
10598-30-9X-CS1560
HK JDW NO:
798-10598-30-9X-CS1560
Package:
Description:
COAX CABLE-HIGH PERFO
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
10598-30-9X-CS1560
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Mount
    Cable
  • Dielectric Material
    Fluorinated Ethylene Propylene (FEP)
  • Conductor Material
    Copper Alloy, Silver Coated
  • Jacket (Insulation) Material
  • Shield Material
    Copper, Tinned
  • Published
    2013
  • Series
    CHEMINAX
    1 (Unlimited)
  • Number of Conductors
    1
  • Wire Gauge
    30 AWG
  • Cable Type
    Triaxial
  • Impedance
    95Ohms
  • Jacket Color
    White
  • Conductor Strand
    7 Strands / 38 AWG
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.146 (3.71mm)
  • Shield Type
    Double Braid
  • Shield Coverage
    90%
  • Dielectric Diameter
    0.072 (1.83mm)