  • 10612-24-9CS3025
10612-24-9CS3025
advertisement
Manufacturer No:
10612-24-9CS3025
HK JDW NO:
798-10612-24-9CS3025
Package:
Datasheet:
10612-24-9CS3025
Description:
COAX CABLE-DATA BUS
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
10612-24-9CS3025
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Dielectric Material
    Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
  • Conductor Material
    Copper Alloy, Silver Coated
  • Jacket (Insulation) Material
  • Shield Material
    Copper, Tinned
  • Operating Temperature
    150°C
  • Published
    2014
  • Series
    CHEMINAX
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Conductors
    2
  • Wire Gauge
    24 AWG
  • Cable Type
    Twinaxial
  • Impedance
    77Ohms
  • Jacket Color
    White
  • Conductor Strand
    19 Strands / 36 AWG
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.129 (3.28mm)
  • Shield Type
    Braid
  • Dielectric Diameter
    0.048 (1.22mm)